lacin

Laçin Şahin (Gitar)

Bir başka ITU Entas mezunu olan Laçin aslında bluestooth'la kuruluşundan beri dirsek temasında bulunmuş bir zat. Şu anda gene ITU MIAM'da müzikle alakalı birşeyler üzerine master yapıyor. Çaldığı grupların teknik kapasitesini ve boy ortalamasını yükseltmesiyle meşhurdur.

Çeşitli projelerde ve kayıt kuyut işlerinde yer almış bulunan Laçin'le ilgili video ve audio dökümanları yasak olmadığı zaman youtube'da veya internette orada burada kendi ismiyle ya da daha önce çaldığı grupları (düşey, mellowgore..vs) aratarak bulabilirsiniz.

Laga lugayla hiç işi olmayan Laçin'i genç gitaristlerin bilhassa izlemesini ve örnek almasını öneriyoruz. Kendisi önermiyor.

kaan

Kaan Tuna (Bas Gitar)

Gruptaki Fransız ecoleünün temsil gücünü katılımıyla arttıran Kaan, Saint Joseph Lisesini ve Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü başarıyla bitirmiş olağanüstü bir basçı. 1984 yılında doğmuş bulunan Kaan'ı daha önce zibilyon tane grupta (Senfonya, Akıbet, Rouge, Düşey.. bunlardan sadece bazıları) sanatını icra ederken görmüş olabilirsiniz. Biz de senelerce gördük, izledik; FB'li yöneticilerin Figo'yu beğenmesi gibi Kaan'ı beğendik hep.

Deniz askere gitmişken, Kaan'ın da bonservisi elindeyken fırsatı kaçırmadık ve Bluestooth'ta çalmaya ikna ettik kendisini. Hayatı; müzik yaparken transpozelerele, müzik dışında da çeşitli bilişim firmalarında bilimum kodlarla ve flaglerle uğraşmakla geçen Kaan'ın sıradışı slap performanslarının dikkatle izlenmesini tavsiye ediyoruz.

onur

Onur Mukannasgil (Davul)

1986 yılında İskenderun'da dünyaya gelen Onur, İstanbul'a ve popüler kültüre ise ancak bir sonraki milenyumda ulaşabildi. 2009 yılında İTÜ Endüstriyel Tasarım bölümünden resmen mezun oldu. Bilimum tasarım işleriyle ilgilendikten sonra sonra şu ara aydınlatma sektörüne gönül vermiş bir arkadaşımızdır.

Gerek performanslarından sonra genç kızların ilgi odağı olmasıyla, gerek drummer joke (google'da aratın) konseptinden bir türlü kurtulamamasıyla klişe davulcu imajı çizse de tanıyabileceğiniz en sıradışı insanlardandır kendisi. Bu özgünlüğü pek tabiki müziğine de yansır. Bluestooth ilk kurulduğunda grubun basçısıydı desek, belki birşeyler ifade eder.

Davulcu olmasından mütevellit konserlerde arka planda kalsa da aslında şarkı aralarında asıl konuşması gereken kişi olduğu konusunda grubun tamamı hemfikirdir.

Kendisi iflah olmaz bir Dream Theater hayranıdır ama, inanmazsınız, gene de blues çalabiliyor.

sinan

Sinan Koçak (Vokal / Gitar)

Ankara doğumlu olan Sinan, 2003'te Galatasaray Lisesi'nden metalci, 2007'de ise Galatasaray Üniversitesi'nden Bilgisayar Mühendisi ünvanlarıyla mezun oldu. Garip bir kararla aynı okulda Siyaset Bilimi master'ına da birkaç dönem devam ettikten sonra nihayet 2012 yılında ticari pilot olabildi.

Saçlarını kestirdikten sonra sahne karizmasının yara almasından korktuğu iddalarına karşın askerden döndükten hemen sonraki reunion konserinde şarkı aralarındaki konuşmalarıyla seyirciyi bayma özelliğinden birşey kaybetmediğini dosta düşmana ispatladı.

Lise yıllarından beri birsürü konser ve festival organizasyonunda görev alan Sinan alışıldık ifade ile Beyoğlu'una sık gidenler için tanıdık bir sima. Bir zamanlar Archangel isimli heavy metal grubunda da müzik icra etmiş olduğunu belirtelim.

miray

Miray Saraçoğlu (Vokal)


Grubun en genç üyesi olan Miray 1988 doğumlu. 2007'de İstanbul Lisesi'nden mezun oldu. Halen İTÜ Endüstri Mühendisliği (hayır endüstriyel tasarım değil) bölümünde okuyor. Sanırsak 4. sınıfta.

Grubun neşesi, çiçeği, yalnızca kulağa değil göze de hitap eden yüzü... diyeceğiz ama siz sahne arkasındaki halini bilmiyorsunuz neyseki. Sertifikalı bir balerin olan Miray, kendisinin espri yapmasına zaman bırakmamak için grubun şarkı aralarını kısa tutmasını sağlamaktadır.

Zamanında Hepsi, MP3 (cidden) gibi gruplardan teklif alan bu zenci gırtlağına sahip kız arkasında yerde duran birayı dizlerini kırmadan ve dönmeden alarak seyirciyi ve grubu şok ettiğinden beri hareketlerine dikkat etmektedir.

Eski/Fahri Üyeler

antton

Antton Burucoa (Klavye)

Soyadına göre de ada göre de sıralama yapsak gene de ilk sırada olan bu arkadaş, Basque asıllı bir Fransız. Vakitsizlik ve imkansızlıklar yüzünden (mesela klavyesinin Fransa'da olması) sayılı zamanlarda grupla sahne alsa da katkılarını unutmadığımız kıymetli bir jazz piyanistidir Antton (Antion diye okunuyor. Niye diye sormayın).

Galatasaray Üniversitesi konserine çıplak ayakla çıkarak dikkatleri üzerine çekmiş, hemen hemen provasız çıktığımız gösterilerde yeteneğini konuşturmuştu.

Son aldığımız haberlere göre Dijon'da kültür mühendisliği ile ilgili birşeyler okuyor; fakat Fransız eğitim sistemi aşırı karmaşık olduğundan burada detaya girmiyoruz.

çağlayan

Çağlayan Çamsarı (Vokal / Gitar)


Çağlayan'ı temelli ABD'ye yolladık. Batı yakasını kasıp kavuruyormuş. Ama İstanbul ziyaretlerinde konserlerimize gene teşrif edeceğini bildiğimizden aşağıdaki tanımlara dokunmuyoruz.

Grubun kurulmasından yıllar sonra Çağlayan Bey sonunda geri döndü. 1984 yılında hayata merhaba diyen bu azılı gitarist 2003 yılında Galatasaray Lisesi'nden, 2007 yılında ise Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Şimdilerde ise bir medya şirketinde planlamayla ilgili işler yapıyor. Aslında biz de tam olarak ne yaptığını anlamıyoruz.

Güçlü sesini ve marifetli parmaklarını artık Bluestooth bünyesinde kullanacak olan Çağlayan sahnelere yabancı bir isim değil. Kendisini zaten lise yıllarından beri önce ZET sonra da Akıbet gruplarında frontman olarak izliyorduk ve en sonunda hiçbir masraftan kaçınmadan renklerimize bağladık.

Grubun en ince sesli elemanının biran önce mikrofona geçmesini isterseniz, bunu tezahürat eşliğinde talep etmeniz yeterli olacaktır.

obican

obican (Bas Gitar)

Kendisi aslen gitarist olan Can "obican" Çevik'i ya gittiğiniz konserlerde ya da ekşisözlükte falan bir yerde görmüşsünüzdür, tanıyorsunuzdur zaten. Ama hiç dışarı çıkmayanlar için anlatalım; 1985 doğumlu olan obican, İstanbul Erkek Lisesi'nin 2004 mezunlarından. İTÜ Endüstriyel Tasarım bölümünü de geçtiğimiz yıllarda törenle bitirdi.Bunların yanında mesleki olarak birçok iş yapar eder fakat yeri burası değil.

İşbilirliği, bitiriciliği ve ekipman bilgisi (evinde birkaç çekmece gitar manyetiği bulundurduğu hakkında hikayeler vardır) ile adeta grubun bel kemiği olmuştur kendisi. Performanslar esnasında sahne ve bar arasındaki bira trafiğinin esas sorumlusudur. Aynı zamanda grubun gitaristi sahneden inip seyirci arasında solo atarken arkadan çaktırmadan wah pedalını kullanmak gibi meziyetleri mevcuttur.

engin

Engin Hassamancı (Gitar)

1985 yılında Kayseri'den doğan Engin, Kayserililer'in "Kafası çok çalışmayan çocukları okula gönder" politikası doğrultusunda İTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü'nü 2008 yılında bitirdi ve arkasından İsveç'e adını asla doğru telafuz edemediğimiz bir okula master yapmaya gitti. Şimdilerde ise Texas'ta ekmeğini kazanıyor.

Durması için amfisini kapatmamızın bile yetmediği, bıraksak bar kapandıktan sonra bile sahnede gitar çalacak olan bu adamı anlatmak için sözü davulcumuz Onur'a bırakıyoruz:

Bulunduğu kabın şeklini rahatça alabilen ama o kaba asla sığmayan müzisyen. Evet, akışkanlıktan bahsediyorum ama hangi akışkanlık? Kendini yoğun olarak hissettirdiği için bal kıvamı mı, minimalist tavrından dolayı gaz mı demeliyim? Gitarın manyetikleri onu fazlasıyla çektiğinden cıva da olabilir? Gitarından kurtulmak mı istiyorsun? Ver Engin'e bir solo atsın, zaten geri alamazsın. Çünkü o notaları çok sever, müziği çok sever. Ekipman adamı değildir asla, sadece gitarıyla yalnız kalmaktır tercihi, ama bir şekilde dayatılır ona. Konserlerden önce, kuliste, stüdyoda hep arada bir bana bakmasını söylerim. Çünkü varlığını hissettiğimde onun müzikal motivasyonu benim de içime dolar. Akışkan işte ne yaparsın...

aslı

Aslıhan Koçak (Vokal)


Sinan'ın da ablası olan Aslı, bir Bilkent Grafik Tasarım bölümü mezunu. Halen çeşitli freelance tasarım ve fotoğraf işleriyle meşgul olan Aslı; zaman zaman Bluestooth ile sahneye çıkmakta, yorumu ve varlığıyla grubun havasını değiştirmekte.

Epeydir konserlere katılamasa da yakın zamanda gruba katkı yapmak için hazırlıklarını sürdüren Aslı'nın dikkat çekici performansını kaçırmamak için haberleri dikkatle takip etmenizi öneriyoruz.

 

cem

Cem Kıbrıslı (Davul)

Gruptaki derin mühendis ihtilalinin devamında, Onur'un gizlice askere gönderilmesinin ardından Bluestooth'a katılan Cem, 1985 doğumlu bir davulcudur. Fakat kendisiyle sohbet etme imkanı yakalarsanız buna inanmakta güçlük çekebilirsiniz. Zira biz çekiyoruz. En son "Zillerimin tonu biraz fazla tiz gibi, acaba siz ne düşünüyorsunuz?" diye sorarak bu tarz meseleleri bir davulcudan duymaya hiç alışık olmayan grup üyelerinin ciddi bir dumura uğramasına sebep olmuştur.

Muadillerinin aksine günlük hayatta oldukça sakin ve mülayim diye nitelendirebileceğimiz bir dostumuz olan Cem, Koç Üniversitesinden Elekronik Mühendisi olarak çıkmakla kalmamış bir de üstüne İTÜ'de mekatronik master yapmıştır. Okulun yanı sıra -herkesin anlayabileceği bir dilde özetliyoruz- böyle robotlar, mekanik gereçler falan geliştiren bir firmada çalıştıktan sonra kendisini robotların anavatanı Japonya'ya gönderdik. Robot olmadan dönmesini umuyoruz.

Majör, Joglar ve High Skull Musical gibi gruplarda yer almış, 70'lerin ruhunu günümüze taşıyan bu davulcuyu zaman zaman teşrif ettiği Bluestooth konserlerindeki Jam Sessionlarda yakalayabilirsiniz.

deniz

Deniz Turan (Bas Gitar)


Oldukça sıkı bir basçı olan Deniz, İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu, 1985 Kütahya doğumlu ve aynı sahnede çalmaktan kıvanç duyduğumuz çok iyi bir müzisyen.

Hem görev hem de gönül adamı diye tanımlayabileceğimiz Deniz'den böyle bahsedince sıradan bir basçıymış gibi bir intiba oluşsa da aslında kendisi çaldığı çeşit çeşit grubun yanında Knight Errant'ın da bas gitaristidir.

Sık sık değiştirdiği saç modeliyle her konser izleyiciler arasında meraklanmalara yol açan Deniz, stüdyo işletme işleriyle ilgilenmekte ve bas gitar dersleri vermekte.